Kozmos’un en edepsiz müzisyenlerinin annesi sonsuzluğa kanat çırptı

Bakın dünyanın demiyoruz; Kozmos’un diyoruz zira kainatın ölçülebilir ve öngörülebilir yıldız, gezegen, cüce gezegen ya da gök taşlarında yaşamış, yaşayan ya da yaşamak için evrimini bekleyen hiç bir molekül onlar kadar “zalim”(!), onlar kadar ahlâksız, onlar kadar piç ve aynı oranda onlar kadar “naif” olmadı: GG Allin ve biraz daha mütevazı pasaklılığı ile büyük ağabeyi Merle Allin biraderlerden ve onları işbu dünyaya getiren komik teyze Arleta Allin’den bahsediyoruz.

Elbette ki evlatları kadar leş olmayan 1936 doğumlu Arleta hanım küçük oğlunun 1993 yılında yaşamını yitirmesinden yıllar sonra bugün ebediyete göç ederken, Kozmos’un en edepsiz müzisyenleri olan hain evlatlar; Allin biraderlerden GG olanının isim hikayesini de yine annemizden dinleyerek rahmetli GG Allin’ı da ana-oğul anmış olalım:

“Bizim küçük oğlan doğduğunda kimse onu istemiyordu adeta. Ama ben ona İsa Peygamber (S.A.V.) ismini vermek istedim zira nur-topuna benziyordu, çok güzel bir bebekti. Abisi Merle ise bebekken bir maymuna benziyordu. Neyse efendim, bu maymuna, ‘küçük bi kardeşin oldu’ diye haber verdiğimde ufaklık ‘İsmi ne?’ diye sordu. Jesus Christ (İsa Peygamber) dedim. ‘Aaaa’ dedi, (sesini çocuk gibi yaparak) ‘Jii Jii (GG) benim kardeşim…’ İşte ismin hikayesi bu. Gerçi ben onun ismini Kevin koyunca Merle sonradan çok bozulduydu ama zamanla GG ismi kullanılmaya başladı.”

Görece daha “şahsiyet sahibi” bir aile bireyi olan ve kült grupları Murder Junkies’de bas-gitar çalan Merle Allin ise abisine dair şunları söyleyerek onu hayırla yâd ediyor:

“Aslında GG tam bir homeless’tı. Her zaman sırt çantasıyla gezerdi, zaten fazla bir kıyafete de ihtiyaç duymazdı. Kıyafeti olduğu zaman da onları zaten sahnede yakardı.”

Bu sıra dışı ailenin The Allins, One Hell of a Family adlı filmini de sırası gelmişken önerelim.

Not: GG Allin abimizi tanımayanlar için sahne şovlarında yaptığı bazı akrobatlıkları özet geçelim ki, sonradan bize sinkaflı sövmeyin:

Sahnede sıçma, sahnede götüne mikrofon sokma, seyirci üzerine bok atma, işemek, yumruk atmak, tükürmek ve daha akla gelebilecek her türlü edepsizlik silsilesi…

2017 yapımı filmin trailer’ını da şuraya döşeyelim:

 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın