Lou Reed’in “aynalı kitabı” sınırlı sayıda yeniden okura sunuluyor

Metallica ile beraber kaydettiği son stüdyo albümü Lulu sonrası yaşama gözlerini kapayan çok yönlü sanatçı Lou Reed’in, daha önce yayımladığı ve ilk dönem şarkı sözlerini içeren kitabı I’ll be Your Mirror: Collected Lyrics, Faber & Faber tarafından güncellenerek yeniden yayımlanacak.

Ayna materyalli özel baskı kapak ve siyah kumaş ciltli sınırlı basım kağıt versiyonun yanı sıra e-kitap formunda da yayımlanacak olan eser 7 Kasım’da hayranlara ulaştırılacak. Kitaba sanatçının dul eşi Laurie Anderson, meşhur yönetmen Martin Scorsese ve James Atlas  da birer sunuş yazıları ile katkı sunacak.

Lou Reed‘in son albümü eleştirmenlerce çok sert eleştirilere maruz kalmışken henüz o zamanlar hayatta olan David Bowie ise “forever kanka”sına sahip çıkmış ve Lulu‘yu eleştirmenlerin aksine göklere çıkararak methetmişti.

Reed‘in Sally Can’t Dance albümünden el yazması şarkı sözlerinin de basılması planlanan kitaba ön sipariş vermek isteyenler için link:

https://www.faber.co.uk/shop/non-fiction/9780571346004-ill-be-your-mirror.html

David Bowie ile Lou Reed yaşam enerjilerinin zirvesindeyken… Bu iki saygıdeğer müzisyen ölene dek dostluklarına sadakatle bağlı kaldılar. Saygı duyuyoruz.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın