Manowar’un “patronu” İstanbul’da

Amerikalı kült heavy metal grubu Manowar’un kurucularından ve ilk altı albüme direk katkı sunmuş, hakkı teslim edilmemiş, gençken karizma, olgunlaştıkça çılgın görünüme bürünmüş ABD’li gitarist Ross the Boss 25 Mayıs Perşembe günü If Performance Hall Beşiktaş’ta metal sevenlerle buluşacak…

“Adam çatlak prefeser tipli, bizim Murat Net kılıklı, buluşacak da ne yapacak!” diyenler için bilgi vereyim.  Bu konserin adı Ross the Boss “Full Classic Manowar Set”; Heavy Metal’den hoşlaşıyorsanız tam size göre. Mesela adam konserde Blood of the Kings’i, Kill with Power’i, Gloves of Metal’i, Battle Hymn’i veeee Blood of my Enemies’i çalacak oğlum!

Diğer şarkılarda zaten hepsi Manowar şarkıları ama Manowar bir çoğunu çalmıyor kendi konserlerinde. Ben kendi hesabıma konuşayım, Blood of my Enemies’i çok beğendim; çok güzel olmuş diğerleri de öyle…

Bu Ross the Boss dedik ya Manowar’u kurmuş, yüceltmiş, kafa yormuş; he işte bu adam sonra da altıncı albüm olan efsanevi Kings of Metal albümünden sonra “ben metali bıraktım yeaa, metal konserlerine bile gitmeyecem moruk” deyip çat diye bırakmış grubu… Vallaha! Hem de şan şöhretin içinde yüzerkene! Böylede değişik bir abimiz.

manowar
Manowar’un Battle Hymns albümünden Kings of Metal albümüne kadar olan süreçteki parçaların gitar sololarında imzası var, ne güzel sololardır onlar ya şiir gibi!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 rtb cover shot

Neyse işte bu perşembe 25 Mayıs’ta gelin görün, mekan İstanbul’un göbeği Beşiktaş’ta. Tarihe tanıklık edin, metal camiasına katkınız olsun hem de! %100 Metal ekibine de teşekkürü borç bilirim, şu sıralar bu tarz işler çok zor farkındayım… Biletler Biletix’te mevcut, ama haklı olarak dersen özel basım bilet hastasıyım, biriktiriyorum; biletix koleksiyoncuların düşmanı… Al o zaman buralardan:

Hammer Müzik (Kadıköy)
Mephisto Kitabevi (Beşiktaş)
Mephisto Kitabevi (Taksim)
Mephisto Kitabevi (Kadıköy)

Konserde görüşürüz…

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın