Midvil’in büyük müzikal yolculuğu başladı

Müziklerini “zihin yolculuğunun bir ritüeli” olarak tanımlayan Midvil 2014 yılında kuruldu. Doğan Demircioğlu tarafından kurulan ve hazırlık süreci boyunca farklı müzisyenlerle çalışmalarına devam eden Midvil’e 2016 yılının sonlarına doğru Buğra Yılmaz dahil oldu. “Duo” olarak yola devam etmeyi planlarken, ilk canlı performans zamanından yaklaşık 2 ay önce Ahmet Özgür Özdil’in klavyeci olarak gruba dahil olmasıyla son halini aldı.

Midvil, ilk canlı performansını 13 Ekim 2016 tarihinde Peyote Nevizade’de verdi. Ardından Karga, Woodstock Kadıköy, Neucomers Festival ve SUB (Surrounded Underground Broadcast) sahnelerinde yer aldı. Çıktıkları yolculukları tonlarına yansıtarak fizik ötesi dünyaya dokunmayı amaçlayan Midvil, 2017 Ekim ayında ilk albümleri “Great Journey”i yayınladı.

Grup, üç parçadan oluşan ilk albümü ‘’Great Journey’’yi “Hayatı nasıl algıladığımızla ilgili bir albüm” şeklinde tanımlıyor. Kadıköy Jam Sessions stüdyosunun sahibi Erhan Kabakçı ile Kadıköy Game of Records stüdyosunda kayıtlarının tamamlandığı albümün mix ve mastering’i ise Kadıköy Mayday stüdyolarında Barış Ergün tarafından yapıldı.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın