ÖFKELİYİZ, UNUTMAYACAĞIZ

Türkiye ve Suriye’yi sarsan deprem felaketini ulusça çok kötü bir sınav vererek yaşadık. Liyakatsizlik, vurdumduymazlık, adamcılık ve her şeyi din ile çözebileceğini sanan iş bilmezlik silsileleri sonucunda beklenen oldu: Devlet çöktü. Halkımız çoğu zaman kendi imkânlarıyla sevdiklerini göçük altından çıkarmaya çalıştı. Bu deprem felaketi çok sarsıcı bir biçimde ispatladı ki bizleri bizlerden başka kurtaracak kimse yok. Çünkü aslında devlet yok. Mamafih, devleti ele geçirenlerin kendilerine bile faydaları yok.

Rock, metal ve pop dünyasından sayısız yerli ve yabancı müzisyen, Türkiye ve Suriye halkları ile dayanıştı, yardım kampanyaları düzenledi. Uzun uzadıya tek tek isimleri saymaya gerek yok. Doğrusu bu acı günümüzde hepsine DeliKasap Dergi olarak minnettarız. Ama ne olursa olsun bu durum toprağa verdiğimiz arkadaşlarımızı geri getirmeyecek. Sevdiklerini kaybeden binlerce insanın acısı kolay kolay geçmeyecek. Yaşadığımız bu felaket sonrasında öfkemizi diri tutarak, halka reva görülen muameleleri unutmayarak, insanlarımızı umursamayan ya da “umursuyormuş gibi yapan” egemenlere olan tepkimiz baki kalacak.

Öfkeliyiz, unutmayacağız ama yine de biz kalanlar için hayat devam ediyor. Sevgili Nejat Yavaşoğulları’nın o çok güzel şarkısında da dediği gibi; “Ne olursa olsun, yaşamaya mecbursun…”

Bugünden itibaren yasımıza son veriyor ve DeliKasap Dergi olarak yayınlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Tüm halkımıza geçmiş olsun.

Kaybettiğimiz her canın yıldızlar yoldaşı olsun.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın