Oli Sykes: “Rock Star, Müzik Sahnesini Değiştirebilendir”

Bring Me The Horizon, yeni nesil “açık fikirli” metalci gençlik için yaşayan efsaneye dönüşmüş bir grup. Her albümde yeni türler deneyen, janrlar-arası geçişlerle “ana akım metal” ile “kirletilmiş pop” müziğin avangart bir sentezine ulaşan BMTH vokalisti Oliver Sykes “İlla bir politik sıfat seçecek olursam solcuyum diyebilirim” diyor.

“Sosyal medyada olmadığın gibisin, bu yüzden twitter hesabımı kapattım” diyen Sykes “zenginlerin bu gezegen için bir bok yapmadan zenginleştiğini fakirlerin ise para kazanmak için kendilerini yırtsalar da durumlarının düzelmediğini gördüğümde politikadan iyice tiksiniyorum” sözlerini ekleyerek sisteme öfkesini dışa vuruyor.

Özellikle İngiltere’de rock ve metal dalında bir çok ödüle sahip olan Bring Me The Horizon lideri Sykes müzik endüstrisi ve fanlara ilişkin ise şunları söylüyor:

“Bir sene kıçınızı yırtıyor, bir albüm yapıyorsunuz. Sonra sizi kırk beş dakika dinleyip, tüketip, ‘Sıradaki ne?’ diye soruyorlar. Bu bana anlamsız geliyor. İnsanlar müzik listelerinde bir numara ya da on numara olmanızı umursamıyor. Durum böyle olunca da bir numara olsan ne yazar on numara olsan kaç yazar?”

Her albümde farklı bir tarz denemelerine getirilen eleştirileri umursamayan sanatçı, “gerçek bir rock-star’ın bu ünvanı hak etmesi için sahneyi değiştiren yeni ve devrimsel bir tarzı ortaya koyabilmesi gerekir” diye düşünüyor.

Sykes ve yoldaşları şu sıralar Avrupa turnesine heyecanla devam ediyorlar.

DELİKASAP SON SAYI ÇIKTI, SİPARİŞ İÇİN:

DeliKasap | 666+2 | 20. Yıl Özel Sayı

 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın