Progresif Rock’ta Türkçe bir alternatif: Yoğun Bakım

Progresif rock, metal ile hardcore elementlerini başarıyla kaynaştıran ve klasik rock potasında eritip kendine has müthiş bir sound yaratan Yoğun Bakım 2013 yılında kurulmuş. 2014’te ilk demosunu hazırlayan Yoğun Bakım, grupla aynı adı taşıyan ilk albümleri ile tüm dijital platformlarda dinleyicileriyle buluştu. ‘Son Nefes’ adlı ilk klip parçalarını yayınladı.

Bu yazıyı hazırlarken eşzamanlı olarak Sorular adlı ilginç klibi de izliyoruz. Size de linkini verelim, yazıya bilahare devam edeceğiz.

Doğrusu etkileyici bir müzik. Yukarıda bahsettiğimiz birliktelik aslında grubun gitaristi Emir Saygan’ın bir yoğun bakım odasında başlayan serüvenini, müzik diline yansıtmasıyla başlıyor. Klipte de görebileceğiniz ve efsanevi solosuyla müziklerine şahane bir katkı yapoan Gür Akad abimizi de etkileyen ve kendine çekebilmeyi başaran grup sırasıyla, Önder Ayan (Bas gitar), Bilge Candan (Davul) ve Zeynel Tolga Gürer (Vokal)’in katılımıyla bugünkü halini aldı.

Yoğun Bakım, evrensel hikayeleri ve müziği ile son nefesine kadar sahnede olacak kararlılığa ve üretkenliğe sahip. 2016 Ocak ayından itibaren grubu yurtiçi ve yurtdışı konserlerde izleme fırsatı bulacağız. Kendilerine çıktıkları müzikal yolculukta başarılar diliyoruz…

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın