Reptilians From Andromeda’dan “son moda” çağrısı

Istanbul Street Trash toplamasında yer alan şarkıları “Fashion, Now!” ile White Zombie-Sex Pistols aralığında müzik üreten Reptilians From Andromeda, alternatif müzik janr’ında yerli gruplarımız arasında öne çıkan üretimlerde bulunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=KATMAIr6bAo

Efsanevi yerli punk rock gruplarımızdan Rashit’in eski elemanı Tolga Özbey’in cazırtılı gitarlara hükmettiği grupta vokalleri Aybike Çelik Özbey üstleniyor. Bass gitarda Merve Ertuğrul, synth’de Mert Akgül ve davulda Orkun Bagatur’un katılımıyla son kadrosuna ulaşan grup, DIY (kendin pişir kendin ye) tavırlarla hareket ediyor ve tüm kayıtlarını kendileri yapıyor.

Reptilians From Andromeda, Garage/nowave grubu olarak 2013’den beri İstanbul merkezli olarak yaptıkları kayıtları 2014 yılında 4 ep ve 1 uzunçalar olarak Amerika, İngiltere ve Honolulu’da yayınlandı.

Albümleri “Whatever”, Saint Pepsi gibi ünlü “Vaporwave” oluşumlarının plak şirketi Illuminated Paths Records tarafından yayınlandı. En son geçtiğimiz günlerde masteringlerini Gorillaz ve Dandy Warhols gibi gruplarla çalışmış Fran Ashcorft’un yaptığı “Doomsday” Ep’leri Çekya’da plak formatında piyasaya çıktı. 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın