bruce dickinson gene simmons 1024x576 1

Rock Dünyası Iron Maiden için kenetlendi; Gene Simmons, Maiden’ı küçümsediği için Rock & Roll Hall of Fame’a fena çarptı

KISS basçısı Gene Simmons, Rock & Roll Hall of Fame’i 2021 listesine Iron Maiden ve Rage Against The Machine’i dahil etmediği için eleştirdi.

16 yıllık uygunluk süresi içinde ilk kez listeye girmesine rağmen, Iron Maiden bu yıl yine Rock Hall’a kabul edilmek için yeterli oyu alamadı.

Foo Fighters, Tina Turner, Todd Rundgren, Carole King, The Go-Go’s ve Jay-Z’nin hepsi 30 Ekim’de Cleveland’da gösterime girecekken, Rage Against The Machine ve Iron Maiden ünvanı kaçıran isimler arasındaydı.

2014 yılında KISS ile Rock and Roll Hall of Fame’e giren Gene Simmons, Iron Maiden’ın kabul edilmemesine tepki göstererek, tweet attı: “R&R Hall of Fame, Maiden’ı dahil etmemek bir saçmalık.  İğrenç!”

“Ne yazık ki Rage Against The Machine ve Iron Maiden RR Hall of Fame’in dışında kaldı. Onur Salonu kendinden utanmalı “

Nisan ayında, KISS’ten Paul Stanley de Iron Maiden’ın kadroya alınması çağrısında bulundu ve şunları yazdı: “Onlar için önemli olup olmadığına bakılmaksızın, Maiden’ın @rockhall of Fame’de olmaması ÇILGINLIK.

“Kimin yazıp yazmadığı fark etmeksizin, Komite onları listeye almalıdır. Komple bir müzik türünün ortaya çıkmasına yardımcı oldular. Başka ne yapmaları gerekiyor?  @IronMaiden. “

Dün, Rock & Roll Onur Listesi Başkanı ve CEO’su Greg Harris, Dee Snider’ın Cleveland kurumunun heavy metal sanatçılarına ‘saygı’ göstermediği yönündeki suçlamasını çürütmeye çalıştı.

Başkanın sözleri ise şöyle: “Bu ilginç, çünkü biz yapıyoruz metale saygıda kusur göstermiyoruz. Her tür rock and roll’u kutluyoruz. Onlar aday gösterildiler ve biz Iron Maiden’ı aday gösterdik. Judas Priest aday gösterildi. Def’i Leppard’ı listeye koyduk. Aday gösterilenlerin yüzde 80’inden fazlası sonunda alınıyor.  Yani, gerçekten bir soru, onları aday göstermeye devam edelim, onları oy pusulasına alalım ve oylama organına iletelim.  Şüphesiz inanılmaz gruplar – gerçekten aday olmaya layık, gerçekten dikkate değerler. Bu oy pusulasında on altı sanatçı vardı… Hepsi birden giremezler. Yani, bu yıl bunlar geldi.  Ve gelecek yılın ne getireceğini görmekten heyecan duyuyoruz.”

Iron Maiden’dan Bruce Dickinson sert tepki gösterdi

Bruce Dickinson, 2018’de konuya ilişkin şöyle demişti: “Aslında Rock & Roll Hall of Fame oluşumunun, dürüst olmak gerekirse tam ve eksiksiz bir saçmalık olduğunu düşünüyorum. Rock ‘n’ roll’u yüzlerine çarparsa bilmeyecek olan bir grup dindar, kansız Amerikalı tarafından yönetiliyor.  Prozac almayı bırakıp bira içmeye başlamaları gerekiyor.”

Bruce, yorumlarını çevreleyen haberlere tepki olarak, ertesi ay Jerusalem Post’a şunları söylemişti: “Bu haberden çok rahatsız oldum çünkü ifademi bağlam dışına çıkardılar, Salonda olmamamıza üzülüyormuşum gibi görünmesini sağladılar. Hep manipülasyon. “Orada olmadığımıza gerçekten çok sevindim ve asla orada olmak istemem. Eğer bir gün üyeliğe alınırsak, reddedeceğim – kanlı cesedimi orada bulunduramayacaklar.”

Iron Maiden’ın tek daimi üyesi Steve Harris, daha önce, eğer listeye asla katılmazsa “hiç uykusuz kalmayacağını” söylemişti.

Kaynak: Planet Rock Yazar: Scott Colothan

DeliKasap Haber Ajansı / Can Emed

(Makale için Twitter Linki:) https://twitter.com/genesimmons/status/1392716499073208322?s=19

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın