skynews madonna coronavirus 4944149 1

Rock, pop, metal ve sanat camiasını vuran melun Corona illeti pervasızca yayılıyor

Maalesef Testament’in güzel yürekli Kızılderili vokalisti, canımız, abimiz, Thrash Metal’in ulu şeflerinden Chuck Billy’nin henüz kanser illetinin etkilerini yeni atlatmışken bu defa da bu illetle, Corona ile mücadele etmeye başladığı malum. Rock, pop ve heavy metal dünyası başta olmak üzere salgın ile ilgili son havadisleri sizler için bir toparladık… Avrupa’da ve dünyada festivaller, konserler ne olacak? Madonna’dan Till Lindemann’a rock ve pop yıldızları virüsle nasıl mücadele ediyor, hepsini bu yazıda derledik… Sağlık ve iyi pazarlar diliyoruz…

DeliKasap – Öncelikle kendi mecmuamız DeliKasap’ın 2020 yılı etkinlikleri ve basılı neşriyatlarına dair güncel durumu tekrar hatırlatalım… Dünya ölçeğinde başlayan ve ülkemize de sıçrayan Covid-19 salgını nedeniyle basılı yayınlarımız başta olmak üzere, daha önce yapılacağını duyurduğumuz relansman partisi, DeliKasap 19. Yıl Buluşması ve diğer faaliyetlerimizle ilgili yeniden bir planlama yapmamız ve bazı değişiklikleri hayata geçirme zorunluluklarımız ortaya çıktı. Öncelikle, dergi relansman partisi başta olmak üzere işbirliği yaptığımız tüm sponsorluklar, organize edeceğimiz tüm buluşma, konser ve etkinlikler, başta okurlarımız olmak üzere insan hayatını, yurttaşlarımızın sağlığını her şeyden üstün tuttuğumuz için iptal edilmiştir. Bildiğiniz üzere dergimiz, müzik gazeteciliği ve kültür yayıncılığı konusunda sadece okur ve takipçi gücüne dayanan bağımsız bir yayıncılık hattı oluşturmaya çalışmaktadır. Okur ve takipçilerimizin desteği 19 yıldır varlığını sürdüren DeliKasap rock’n’roll kültürü mecmuası için yaşamsal bir önemdedir. Şu ana kadar dergimize abone olan, eski sayılarımızı edinen ve yeni sayılarımıza ön sipariş veren tüm müzikofillere ve rock kültürü destekçilerimize minnettarlığımızı bir kez daha bildirmek isteriz. Bununla birlikte, yaşadığımız olağanüstü koşullar DeliKasap’ın 19. Yıl Koleksiyon sayısının da yukarıda bahsettiğimiz iptallere bağlı olarak bir süre daha ön siparişte kalmasına bizi mecbur bırakmıştır. Yani ne yapıyoruz? Dergimize ön-sipariş vermeye devam ediyoruz. Teşekkürler…

HellFest– DeliKasap olarak hemen her sene gediklisi olduğumuz bu festivale bu sene de akredite olduk. Festival için şu anda resmi kurumlardan bir iptal duyurusu yapılmadığı için biz de biletlerimiz ellerimizde festivale katılmak için beklemekteyiz. Ve fakat yarın ne olur orasını bilemiyoruz, ancak HellFest mihmandarları şimdilik “İptal miptal yok, festivali yapacağız” diyor. Ne gamsız millet ya bu Frankaponlar…

Dynamo- 2020 yılı için iptal haberi geldi; 2021 için çalışmalara başladılar.

Rammstein- Till Lindemann virüsü yenmeyi başardı. Yoğun bakımdan çıkan Alman Techno-Metal muhribi “Beni alt edecek virüs anasının karnından daha çıkmadı” açıklamasını yaptı.

GettyImages 108960206

Madonna- Madam XTurnesinin Fransa ayağını iptal eden pop kraliçesinin sağlığı yerinde. “Hayranlarımız için üzgünüm” diyen sanatçı ülkesine dönüyor.

Demet Sağıroğlu – Türk Pop’unun doksanlı yıllardaki fenomenlerinden Sağıroğlu, hayatını sürdürdüğü New York’ta hastalığa yakalandığını duyurdu.

My Chemical Romance- Yeniden grubun bir araya gelmesinin tadını yeterince çıkartamayan grup Japonya’daki turnesini iptal etti. “Bu sıkıntılı zamanların ne zaman biteceğini öngörememenin endişesini yaşıyoruz” diyen grup, çalışmalarını süresiz erteledi.

Death Angel – Exodus – Testament- San Franciscolu efsanevi Thrasherlar Death Angel’ın davulcuları Will Carroll, California’da karantinada. İşin kötü tarafı birlikte turlayan Testament, Exodus ve Death Angel gruplarının üçünün de birer fire vermesi işi daha da üzücü kılıyor. Chuck Billy’nin durumuyla ilgili yazının başında bilgi vermiştik, Exodus gitarcısı Gary Holt da maalesef Corona ile cebelleşmekte…

Crown The Empire – Grubun gitaristi Brandon Hoover, iki haftalık virüs ile mücadelesi sonucunda şu an temiz.

Bon Jovi – Grubun tuşlu çalgılar mütehassısı David Bryan da pozitif çıktı ama yavaş yavaş iyileştiği bilgisini edindik.

The Rolling Stones – Bizim tekaütler “hayranlarımızın sağlığı her şeyin üzerinde” açıklamasını yaparak “No Filter Tour adını verdikleri turnelerini ertelediklerini açıkladılar. Hepsi kapı gibi sıhhatli, maşallah!

Pearl Jam – Seattle’ın kalender rockçıları Pearl Jam, “çocuklarımız okula gitmiyor, üniversiteler, işyerleri kapalı, üzgünüz” diyerek konserleri erteleme yoluna gittiler.

Skid Row – Sebastian Bach, Skid Row’un 30. Kuruluş yılını kutlama temalı konserlerinin kamu otoritesi yüzünden iptal edilmesine öfkeli. Yahu Sebo, seni severiz ama… Yapma şöyle şeyler… “Bizden kaynaklanmayan iptaller yüzünden üzüntülüyüm” diyor heyecanlı müzisyen, öfkesini pek saklamadan.

The Who – İrlanda ve U.K. turnelerini iptal eden İngiliz efsanesi “Bir tek The Who fanının bile şifayı kapmaması için” konserlerini erteledi.

Glastonbury – Haziran’da vuku bulması planlanan Büyük Britanya’nın pop-rock festivali iptal edildi. 2020 yılının lineup’ında Taylor Swift, Paul McCartney, Kendrick Lamar, Diana Ross, Haim ve Dua Lipa gibi ağır toplar da bulunuyordu.

Punk Rock Bowling Festivali – Las Wegas’ta düzenlenmesi planlanan punk buluşması iptal edildi.

Wacken – Almanya’yı geçiniz, dünyanın en mukaddes heavy metal festivali. Biletler tamamen tükenmiş durumda. Henüz renk vermiyor Alman metal-kafalar. Bakalım ne karar verecekler ama eminiz ve biliyoruz ki Fransızlar HellFest’i iptal etmezse Bavyeralılar hiç etmez!

chuck billy pantera

Büyük müzisyen, Thrash Metal’in emsalsiz sesi Chuck Billy’nin kanseri yendiği gibi Corona Virüs’ü de alt edeceğinden eminiz… Geçmiş olsun Chuck Baba, geçmiş olsun Testament…

DeliKasap 19. Yıl Sayısına Ön Sipariş Verdiniz mi?

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın