“Rockçı” Fikret Hakan’ı yitirdik

Çoğumuzun bir Yeşilçam yıldızı olarak tanıdığı Fikret Hakan’ın, gazetecilik, tiyatroculuk ve yazarlık kimliğinin yanı sıra bir de rock’n’rollcu kimliği olduğunu, yerli rock müziğimizin efsanesi Taner Öngür açıkladı.

Akciğer kanseri sebebiyle yitirdiğimiz Hakan’ın ardından “Yolun açık olsun Fikret abi” diyen Öngür, sosyal medya hesabından şu bilgiyi paylaştı:

“Bir zamanlar, 70’lerin ortasında kısa bir süre ‘Fikret Hakan ve Erenler’ isimli bir Anadolu rock grubu denememiz vardı beraber; o şarkı sözleri yazıyordu biz de besteliyorduk. Fakat öyle sözler yazdı ki, tarz Anadolu rock’tan progresif rock’a kaymıştı; Aydın Çakuş, Nur Yenal, Kılıç Danışman, ben Taner Öngür ve Fikret Hakan’dan oluşuyordu grup, sonra Fikret abi: ‘Çocuklar ben sinema oyuncusuyum, müzisyen değilim’ diye bu projeden vazgeçmişti. Üzülmüştük, fakat onu çok sevmiştik, ekip çalışmasını iyi biliyordu, duyarlı ve yaratıcı bir insandı, eminim devam etseydi müzikte de çok önemli şeyler bırakacaktı, sonsuz yolculuğunda yolun açık olsun Fikret abi…”

Fikret Hakan, seksen üç yaşında hayata gözlerini yumdu.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın