saintsz scaled

Saints ‘N’ Sinners: “Yeni Albümümüz Paket Olarak Hazır”

2021’e girerken yerli heavy metal dünyamızın sağlam temsilcilerinden Saints ‘N’ Sinners grubunun kapısını çaldık. Geçtiğimiz günlerde Korona’ya yakalanan ve hastalığı atlatan grubun gitaristi Deniz Tuncer’e “geçmiş olsun” diyerek yeni yıldan beklentilerini ve yeni albüm çalışmalarını sorduk…

“2021 konusunda pek umutlu olduğum söylenemez. Gruplar turne tarihlerini, festivaller ise kadrolarını açıklamaya başladı bile ama bunun nedeni az çok belli: eğer bir mucize olur da virüs tehlikesi tamamen geçerse hazırlıksız yakalanmamak. Aşının işe yaraması için dünya üzerindeki 8 milyar insanın çoğunluğunun aşı olması gerekiyor. Binlerce insanın dip dibe konser izlediği festivallerde oluşabilecek virüs-yoğun ortamı düşünürsek bunun bu sene gerçekleşebileceğini düşünmüyorum. Bildiğimiz normal yaşam belki 2022’de geri dönmeye başlar. Tabii ki bunlar sadece benim tahminlerim; dileğim bu hastalığın ve daha nicelerinin dünya üzerinden bir an önce silinmesi.”

“Saints ‘N’ Sinners olarak zaten 2020’de önemli bir teklif gelmedikçe konser vermeme kararı almıştık. Amacımız bir an önce albümü bitirmekti. Çünkü ilk albümün şarkıları ile yeterince konser verdik. Yurtdışında ise son 4 senedir yeni albümden 4 şarkıyı çalıyorduk. Ancak karantina süreci bizi de vurdu. Hiçbirimizin asıl mesleği müzisyenlik olmadığı için tek kayıt alabileceğimiz günler olan hafta sonları da sokağa çıkma yasağının hışmına uğradı. Birbirimize de dikkat etmek zorundaydık. Eğer birimizden birisi hapşırsa birbirimizi arıyor ‘kayıt iptal’ diyorduk. Bu kadar dikkat etmemize rağmen Eylül ayına geldiğimizde ben bile covid pozitif çıktım ve 1 ayımız da benim karantinam ile geçti. Bu süre zarfında biten şarkıları dostumuz Max Morton’a yolladık ve mix/mastering işlemlerini peyderpey bitirdik. 10 şarkılık albümün 9 şarkısının mix/mastering’i bitmiş durumda. 10. şarkı da yolda. Bu ay içinde klip çekme planımız vardı ama o da yine karantina önlemlerinin kurbanı oldu.”

“Kısacası, kapak tasarımına varıncaya kadar albüm elimizde paket olarak hazır. Ancak bu kadar süredir üzerinde uğraştığımız bir albümün konserlerle tanıtımını yapamayacak olmamız bizi düşündürüyor. O yüzden çıkış tarihi için kafamızda henüz net bir fikir yok. Birazcık akışa bırakmaya karar verdik. Duruma göre belki öncesinde 1-2 tekli yayımlayabiliriz.

En kısa sürede görüşmek dileğiyle. Herkes kendine çok dikkat etsin.”

imansiz

YERLİ VE YABANCI DEV YILDIZLARLA ÖZEL RÖPORTAJLARI DA İÇEREN ROCK ‘N’ ROLL KÜLTÜRÜ MECMUASI DELİKASAP’IN 666+2. SAYISI ÖN SİPARİŞE HAZIR, EDİNMEK İÇİN:

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın