Sinemadan müziğe enfes transfer: Scarlett Johansson

Meşhur aktrist müzikal çalışmalarını giderek yoğunlaştırıyor.

Daha önce Anywhere I Lay My Head  adlı uzunçalarında Tom Waits destekli şarkıları içeren bir albüm de yayımlayan sanatçı, sinema kariyeri sonrası müzikal yöne kayan Juliette Lewis’in yolunu izleme emareleri taşıyor.

Bilindiği gibi Hollywood özellikle yaş alan kadınlara yönelik rol verme mevzusunda “cimri” davranan bir müessese. Aktör ve aktristler için uzun yıllar boyunca “beyazperdede olmak” özellikle kadınlar için bazı dezavantajları da içerebiliyor ne yazık ki… Scarlett Johansson da belki de bunu bildiğinden salt görüntüsüne dayalı bir yön çizmektense yaratıcı işler de kotarabileceğini ispatlarcasına her fırsatta müzikal aşkını dışa vurabiliyor. Müzik, “sahnede” olmanın en direkt yollarından biri ve bu avantajı iyi kullanan sanatçılar da azımsanmayacak sayıda… Johansson ve Juliette’in yanı sıra Keanu Reeves’ten Johnny Depp’e rock ‘n’ roll ile ilişkilerini sıkı tutan bir hayli aktör ve aktrist’in daha varolduğunu ve zaman zaman onların da seyirci önüne çıktığını hatırlatalım.

İşin ilginç yanı Scarlett alternatif rock’tan jazz’e, heavy metal’den pop’a her dalda at koşturabilecek kadar geniş spektrumlu bir müzikal zevke haiz. Folk, blues ve country de tabi ki onun söylemekten hoşlandığı diğer müzik türlerini oluşturmakta…

Titrek dudaklı kızımız, en son country şarkıcısı Craig Campbell ile efsanevi hit These Boots Are Made For Walkin’i işte böyle yorumladı:

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın