Takas Pazarı ülkeyi kemik sesiyle inletecek; yer metal gök bakır olacak

Ülkedeki malum yokluklara rağmen underground ruhunun bayrağını hep yüksekte tutmaya gayret eden Takas Pazarı yurtta kemik sesi, cihanda heavy metal diyor!

Almanya, Ankara, İstanbul derken, İzmir’ in gürültülü seslerinden crust-grind grubu KETUM Takas Pazarı organizasyonu ile İstanbul’ da.
Yeni albüm için kayda hazırlanan melodik death grubu Crimson Hill
Büyük bir nefretle geri dönen Undertakers
Tabi ki İstanbul’ un sert mekanı Dorock!!!
KETUM, CRIMSON HILL, UNDERTAKERS

Ketum:
İzmirli grup Ketum 2001 yılında gitarda Taner Tarhan ve vokalde Ulaş Gürsoy tarafından kuruldu. Grup Death Metal ve Grindcore’dan Old School Hardcore Punk’a, Crossover’a, Crust’a kadar geniş çerçevede kirli yapılı bir müzik oluşturdu. Liriklerine ise kafalarındaki politik, felsefi, savaş, çevre kirliliği gibi fikirleri yansıtan grup 2003 yılında ilk demosu olan “‘Since Storm” u hazır etti bu demo ile çevreden olumlu görüşler aldı. Bu demodan sonra çalışmalarını daha da ciddi duruma getirmek isteyen gruba basist olarak Bülent Cengiz ve davulcu olarak İlkan Hasdağlı katıldı.

2006 yılında ikinci demo “Ceasefire Ethics” geldi ve başı İzmir ve İstanbul çekmek üzere birkaç büyükşehirde ilk konser performanslarını sergilemeye başladılar. Bu süreç ile birlikte grubun sahne performansları ve müziği Anger Epidemic firmasının dikkatini çekti ve anlaşma yapıldı. Ankara da Midas’ın Kulaklığı Stüdyolarında albümü kaydeden grup 2007 yılı Mayıs sonunda ilk albüm “Monetary Chronicles” i piyasaya çıkarttı. Aynı yıl ağustos ayında da Summer Rocks festivalinde sahne aldılar. Oldukça güçlü bir müziğe ve harika sahne performansına sahip olan Ketum gerek Punk, gerek Hardcore ve gerekse Death Metal, Grindcore gibi türlerin elementlerini birleştirerek çarpıcı bir Extreme müzik benimsemiştir.
2012 yılında UÇK Grind ile Split çalışması yayınlandı.
Since Storm (Demo), 2003
Ceasefire Ethics (Demo), 2006
Monetary Chronicles, 2007
Ketum+Uck Grind Split, 2012

https://www.facebook.com/KETUM-42593908085/?ref=br_rs
https://www.metal-archives.com/bands/Ketum/64661

Crimson Hill
Crimson Hill 2011 yılında Hüseyin Uçma ve Ahmet Aydemir tarafından Melodik Death Metal yapmak için kuruldu. 2013 yılına bir çok konser verdi ve ilk albümü Denied’ ı yayınladı.
2018 yılında çıkacak yeni albümleri için yoğun bir çalışma içindeler.
Mete AKER – Vocal
Aybora KOÇ – Guitar
Ahmet AYDEMİR – Guitar
Anıl SEVENER – Bass Guitar
Hasan H.UÇMA – Drums
https://twitter.com/CrimsonHillBand
http://www.youtube.com/crimsonhillband
https://www.facebook.com/CrimsonHillBand/

Undertakers
Undertakers, 2005 senesinde İstanbul’da kurulmuş Türk Metalcore ve Melodik death metal grubudur. 2005 yılından bu yana aktif olarak Türk metal camiasında boy göstermektedirler.

2008 yılında kendi isimlerini taşıyan Undertakers EP’sini yayınlayan grup, ardından geniş çaplı kadro değişikliğine gitmiştir.
Bir sene kadar süren bir duraksamanın ardından sahnelere geri dönen Undertakers, 2012’nin Ekim ayında, kayıtlarında Antisilence ve Nitro’dan Erdem Çapar; UÇK Grind ve Asafated’dan Tanju Can gibi Türk metal piyasasının köklü isimleriyle birlikte çalışma fırsatı bulup Reborn’ isimli 2. EP’sini de piyasaya sürmüştür.

Son kadrosunda
Vocals: Arsen İBABEKÇİ
Drums: Kaan GENÇ
Lead Guitar: Yücel AKBULUT
Rhythm Guitar: İsa DOĞAN
Bass: Ali ALJAMML bulunmaktadır.

Yazılı basın’da Metal Hammer (İngiltere), Heavy (Almanya), Black Wind Zine (Çek Cumhuriyeti), Blue Jean, Pena Zine, Chaos, Siyah Beyaz (Webzine), Jorzine (Webzine), Rock Vault (Webzine) gibi dergiler de grup hakkında makaleler yayınladı.

2010 Yılında Drum&Bass dergisi Undertakers’ın Türkiye’de bir ilk olan Agean Undertakers Signature zillerine yer ayırdı.
Öte yandan yerli ve yabancı radyo istasyonları (Özellikle Rock Station) grubun 2008 EP’sine sıklıkla yer verdi.
www.myspace.com/undertakers_tr
www.facebook.com/UndertakersTR
www.facebook.com/Undertakers

Dorock Bar Taksim
Giriş: 20tl
+ 18

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın