KISS, Dio, Whitesnake tedrisatından geçen büyük gitarist Doug Aldrich ile Özel Röportaj

Doug Aldrich, bence Gibson Les Paul kullanan en karizmatik gitaristlerden biri. Yalnızca karizma duruşuyla değil, kariyeriyle de dikkat çeken bir isim aslında. Öyle ki çalıştığı isimler arasında Whitesnake ve Dio gibi efsane markalar var.

Belki çoğu kişi bilmez, ama henüz genç bir delikanlıyken Kiss’in de kapısından dönmüşlüğü var. Gitar performansıyla grubun beğenisini kazansa da, genç ve tecrübesiz oluşu sebebiyle “yeni gitarist” olarak kabul edilmemişti. 

Biliyor musunuz? Doug’un elinde özel bir demo var. Dio ile kaydettikleri ve henüz kimsenin duymadığı bir demo. Dediğine bakılırsa etkileyici bir iş ve belki de önümüzdeki günlerde dinleme şansına erişiriz.

Sonrası mı, aslında sayılacak çok şey var, ama isterseniz günümüze yakın dönemlere gelelim…

Aldrich, 2016 yılından bu yana hard rock grubu The Dead Daisies’in lead gitaristi konumunda yer alıyor. Ekip arkadaşlarıyla pek çok albüme ve konsere imza attılar. Hatta karantina döneminde de boş durmuyor ve sıradaki The Dead Daisies albümü “Holy Ground” için çalışıyorlar. Bir yandan single’lar da geliyor. 

Mesela yakın zamanda “Unspoken” geldi, ki grubun kadrosunda artık efsane Glenn Hughes da var. Ağustos ayında yeni bir şarkının daha yayınlanması gündemde. Bu yılın sonu – önümüzdeki yılın başı itibarıyla da Holy Ground albümünün yayınlanması ve konserlerin tekrar başlaması gündemde…

Hatta 2021 konserlerinden bir tanesi de İstanbul’da olabilir. Bu tabii ki bir “ihtimal” sadece, ama düşüncesi bile güzel. Hele de evlere tıkılıp kaldığımız şu sancılı dönemde!

The Dead Daisies’in harika gitaristi Doug Aldrich ile 10 Temmuz’da, yani Dio’nun doğum gününde, Skype üzerinden görüntülü bir röportaj gerçekleştirdik. Bağlantı kalitesinde yaşanan düşüşler sebebiyle zaman zaman ses ve görüntü kalitesi de düştü haliyle.

Röportajda, The Dead Daisies’in yaklaşmakta olan yeni albümü “Holy Ground”tan Kiss ile geçmişte yaşananlara, Dio’nun henüz duyulmamış demo kaydından sosyal medya alışkanlıklarına (Ki Pyjama Jam isimli gitar eğitim video serisi de var) ve hatta bilgisayar oyunlarına kadar pek çok konuda sohbet ettik. Evet, evet, Türkiye’yi de seviyor ve tekrar gelmek istiyor.

İyi seyirler.

DeliKasap’a destek olmak ve 19. Yıl 666+1. Koleksiyon Sayısı’na sipariş vermek için tıklayınız.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın