Heavy Metal dünyasının en ilham verici gruplarından Voivod 16 Aralık’ta İzmir’de!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Otuz beş senelik kariyeri geride bırakan Kanadalı Progressive-Metal grubu Voivod grubu tevazu, kendi-kendine yeterlilik, efendilik, terbiyelilik ve neredeyse abartılı bir bilgelik şahikası gibi duran elemanlarıyla adeta gezegenin en değeri bilinmemiş gruplarından biri gibidir. Belki de dünyanın en ilham verici heavy metal gruplarından biri olarak değerlendirebileceğimiz Voivod’un yolu, şimdi İzmir ile kesişiyor.

Bu müthiş gruba dair birkaç kelam etmek şart:

Dünya heavy-metalinin farklı türlerine ilk öncülük onlar yapar,

Metallica’ya bile eleman ihracatı konusunda bonkördürler,

Heavy metalin sahne şovu ve imaj konusundaki caf-caflı hallerinden fersah fersah uzak olsalar da gerek grup logoları ve gerekse de albüm kapak tasarımlarındaki yenilik ve orijinalite, 35 yıl sonra dahi hala “taze” kalabilmelerinin de şifrelerini içerir gibidir.

Son albümleri The Wake’in tanıtımlarını desteklemek için yaptıkları videolara dair şunları söylüyor grubun 1982’den beri orijinal üyesi olan Michel Langevin:

“Daha alengirli video klipler çekebilmemize olanak yok, bütçemiz düşük!”

Aynı zamanda başarılı bir grafik tasarımcısı olan ve Voivod’un tüm post-apokaliptik imajına görsel katkı sunan Langevin’e biz de “Ama ruhunuz yüksek” diye haykırmadan edemiyoruz.

İşte bu yaşayan efsane deneysel-thrash üstadları 16 Aralık 2019’da güzel İzmir’imizdeler… Türkiye’nin her yerinden rockerları bu güzel etkinliğe davet etmek istiyoruz; emsalsiz bir gece olacak çünkü…

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın