Gitarın Efendisi Asım Can Gündüz’den müjde…

Asım Can Gündüz’ü, hayatımda ilk defa Gülhane Parkı’nda düzenlenen bir rock festivalinde izlemiş ve gitarcılığına ve enerjisine hayran kalmıştım. ABD’den Türkiye’ye “hicret eden” bu yetenekli rock ve blues insanı, aslında gitar ile bir olmayı başarabilen, müthiş bir rockstar ışıltısına sahipti ve ben onu ilk defa canlı bir performans eşliğinde izleyebiliyordum (Evet, bir zamanlar Gülhane Parkı’nda rock festivalleri oluyordu, hem de belediye organize ediyordu ve şaka değil. İnanmayan organizatör Güven Erkin Erkal’a sorsun).

Müziğe olan sadakatini hiç azaltmayan, heyecan ve enerjisini hiç kaybetmeyen, rock ‘n’ roll ruhunu 7’sinde ve 17’sinde dibine kadar yaşayan ve Yüce Darwin uzun ömür bahşetsin, 77’sine geldiğinde de kaybedeceğine hiç ihtimal vermediğimiz büyük gitarist Asım Can Gündüz, geçtiğimiz günlerde bizlere şu müjdeyi veriyordu:

-Ankara’da verdiğimiz konserimizi güzel bir Belgesel olarak yayınlayacağız!… İlk önce bir kaç kısa klip ile güzel enerjiyi paylaşacağız… Bass’cımız Salih Yeniev ve Davulcumuz Onurcan Polat resmen ortalığı “Yardı…”

Kişisel hesaplarından coşkuyla bu duygularını paylaşan Gündüz’e hak vermemek olanaksız…

İzleyin, siz karar verin… Seni seviyoruz gitarın efendisi Asım Can Gündüz!

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın