Jon Bon Jovi “geç gelen” Rock and Roll Hall Of Fame üyelik töreninde manidar konuştu: “Vakti çoktan gelmişti .mına koyayım!”

Dünyanın en prestijli “rock ‘n’ roll” oluşumlarından, üyeleri arasında Elvis Presley, Alan Freed, Chuck Berry, Ray Charles gibi sayısız deha müzisyenlerin bulunduğu Rock And Roll Hall Of Fame’e bu sene üye olarak Bon Jovi de seçildi.

Bununla birlikte birçok rocksever, Bon Jovi’nin bu ödülü hak etmediğini belirtiyor. Örneğin Bad Company, Boston, Def Leppard, Scorpions, Foreigner, Jethro Tull, Supertramp ve King Crimson gibi “evladiyelik” grupların müzikalitelerinin ve rock’n’roll duruşlarının Bon Jovi’den çok daha ehven olduğunu, buna rağmen henüz üyeliğe alınmadıklarına söyleyerek bu gelişmeye tepki duyanların sayısı da az değil.

Jon Bon Jovi ve arkadaşları ise pek bir mağrur şu sıralar. Törende yaptığı konuşmada ödül komitesine ve Bon Jovi’nin Hall Of Fame’i hak etmediğini düşünenlere hafif çemkiren bir tonda “gönderme” yapan grubun vokalisti ve her şeyi Jon Bon Jovi, üyeliğin “tohuma kaçtıkları bir dönemde” gelmesine rağmen onur duyduklarını belirtip rock dünyasına çok açık net bir mesaj verdi:

“Vakti çoktan gelmişti .mına koyayım!”

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın