Memleketten müzikal manzaralar, yeni nesil gruplar silsilesi (1)

[vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column_text]Merhaba Dostlar… Memleketten müzikal manzaralar isimli yeni atraksiyonumuzda, yurt içinde yumuşak-sert müzik kategorilerindeki üretken grupları ve müzisyenleri, güncel üretimlerini ve grupların geleceğe yönelik projeksiyonlarını sizlere sunacak ve DeliKasap’ta yayımlayacağız… İçeriğinde Kaliteli Pop-rock’tan Klasik Rock’a, Alternatif’ten Heavy Metal’e, Death-Black-Extreme Metal’den Punk, Hardcore, Noise’a; kısacası Soft Rock’tan Hard Rock’a kadar oldukça  geniş bir yelpazede keşfettiğimiz yerli grup ve müzisyenleri ve çalışmalarını kısa kısa her bölümde sizlerle paylaşacağız. Bu vesile ile hem yeni çıkan albüm, single gibi üretimlerden, hem köklü grupların dönüşlerinden, hem de yeni gruplardan haberdar olacaksınız. İşte ilk bölümümüzün konukları şimdi sizlerle; bu hafta ilk olarak son dönemde albüm yapan ve aslında çok bilinen ama son çalışmalarıyla ortalığı sallayan isimlerin yanı sıra yeni isimlerin de yer aldığı oluşumlara yer verdik. Bir sonraki bölümde görüşmek üzere, keşfedin, tadını çıkartın ve elbette ki yerli gruplara sahip çıkın…

Tagraht

Yukarıda fotoğrafı bulunan Tagraht, İzmir çıkışlı bir grup… Aslında uzun zamandır bilinen bir grup Tagraht; fakat bu yıl esas öyle bir EP yaptılar ki, True Black Metal olarak tanımladıkları tarzlarında tavizsiz soundları ile türün sevenlerini adeta kendilerinden geçirdiler. 3 şarkıdan oluşan Nihilistic Catharsis dijital platformlarda sizleri bekliyor.

One More Page

İzmir çıkışlı Progresif ve Thrash Metal tarzlarını en iyi şekilde icra eden grubumuz One More Page muazzam müzikalitesiyle yerli metal gruplarımız içinde büyük bir ivme kazanan isimlerin başında gelmekte. İlk albümleri Illusion of Duality 2017 yılında yayınlanmış ve albümden çıkan ilk klip “Şaman Ayini” büyük ilgi görmüştü. Canlı performanslarıyla da ilgileri üzerine çeken grup, şu sıralar yeni albümleri üzerinde çalışıyor.

Omark

Progresif Rock tarzında güçlü ve sert bir müzik yapan Omark, türün sevenlerini etkileyecek cinsten ve oldukça kaliteli müzik yapan bir isim. Üretkenlikte de sınır tanımayan müzisyen, şu ana kadar Sıvı Kristal, Zaman Yok, Benimle Gel, İp Ucu, Gece Terazisi, ve şu günlerde yeni yayınladığı Günah isimli çalışmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sert müzik severler mutlaka dinleyin.

Gasp

İstanbul çıkşlı Thrash Metal grubu Gasp, 3 kişilik kadrosuyla resmen bir yıkım ekibi… Slayer ve Exodus gibi dibine kadar Thrash metalin babalarının izlerinin belli olduğu fakat kendine özgü bir soundu yaklayan grup, ilk olarak şu sıralar Çabala isimli bir single yayınladı ve bu çalışmaya harikada bir klip çekti. Sosyal sorunları oldukça cesur bir dille dile getiren grubu bu türü sevenler sakın kaçırmasınlar.

Tatu Fly?

Memleketin en önemli müzisyenlerinden Mehmet Fırıl Progresif Rock projesi Tatu Fly? İle 2014b yılında çıkardığı ilk albüm olan “Somewhere Around Nowhere” ile aklımızı başımızdan almıştı. Müzikal olarak doğu –batı sentezini eşsiz stili ile harmanlayan usta müzisyen yeni albümü The Nomad’ı geçtiğimiz günlerde dijital platformlardan piyasaya sürdü ve yine harikalar yarattı. Progresif Rock sevenler kaçırmasın.

Sceptic Age

90’lı yılların kült Thrash Metal gruplarından Sceptic Age yıllar sonra hayranlarına büyük bir sürpriz yaptı ve onlardan beklenen albümleri “The Dregs”i yayınladı. 10 klas yıkım eserinden oluşan albüm, tüm fanlarca büyük ilgi gördü. Yeni nesilde kütür kütür bir Thrash bombardımanı ile kendinden geçiyor bu aralar. Hala dinlemeyen varsa, bir an önce dinleyin, kısaca babalar bir döndü pir döndü

Gorebringer

Antalyalı çılgın müzisyen Bilge Özce yurtdışından müzisyenlerle bir araya gelip kendi deyimleriyle vahşet temalı bir melodik death metal grubu olan Gorebringer’ı kurdu ve grupla ilk albümleri A Carving for a Flesh’i isimli ilk albümlerine imza attılar. Sarsıcı ve sert müzikal yapısı ve akıcı melodilerden oluşan  bu albüm hem yurtta hem de dünyada ilgileri üzerine çekmeyi şimdiden başardı. Türün sevenleri kesinlikle kaçırmamalı…

Merry’s Funeral

Dark Wave tarzının ülkemizde en sevilen gruplarından olan Merry’s Funeral ilk albümü Metanet ile tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Grup bu albümün ardından ise çalışmalarına ara vermeden devam eden grup, ikinci albümü için İngiliz Secret Sin Records Ltd ile anlaşmıştı. Ve şu sıralar ise heyecanla beklenen yeni albümleri Medusa ile karanlığın resmen zirvesindeler.

Forgotten

1995 yılında Tolga Otabatmaz tarafından kurulan ve o ilk albümlerini 1997 yılında yayınlayan Folk/Doom Metal tarzının öncülerinden Forgotten bu yıl öyle bir albüm yaptı ki, sadece türün sevenlerinin değil, tüm metal tarzlarını dinleyen taraflı tarafsız herkes tarafından büyük beğeni ile karşılandı albüm. Of Past and Passion adını taşıyan albüm 5 klas eserle bu yılın en iyi albümlerinden hiç şüphesiz…

Amras Numenesse – Venomous Twilight

İzmir’in en sağlam metal müzisyenlerinden Amras Numenesse büyük emek verdiği yeni albümü  Venomous Twilight ile özellikle Senfonik Black Metal severlerin ilgisini çekecek tarzda ve etkili bir müzik yapıyor. 14 şarkıdan oluşan çalışma dijital olarak yayınlandı. Türün meraklılarına duyurulur.

Evet Memleketten müzikal manzaralar isimli köşemizin 1. bölümünü 10 değerli isim ile tamamlamış olduk. Bir sonraki bölümde yine farklı farklı tarzlardan yolculuğumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Rock On…!![/vc_column_text]

Paylaş

Similar Posts