babalar

Metalciler Futbol Edebiyatı Dergisi Yayınladı: Şampiyon Dergi Çıktı

Türkiye’nin hâlâ yayınlanan en eski rock’n’roll kültürü dergisi, Direnişçi Heavy Metal & Hard Rock mecmuası DeliKasap, bir “Futbol Edebiyatı neşriyatı” yayınladı, Şampiyon Dergi.

DeliKasap Dergi abonelerinin katkısıyla basılan Şampiyon Dergi başta Beşiktaşlılar olmak üzere edebiyatsever ve futbolseverlerden olumlu tepkiler aldı. “Türkiye’de futbol kültürü ya hırsızların, ya faşistlerin ya da Fethullahçıların güdümünde” diyen Şampiyon Dergi yayın yönetmeni Murat Arda aynı zamanda DeliKasap Rock ve Metal Dergisi’ni de çıkaran ekipte yer alıyor. “Rock Kültürü içerisinde Fethullahçıların hiç barınamadığını faşistlerin ise utanarak kendilerini gizlemek zorunda kaldıklarını” ifade eden Arda “futbol ve medya dünyasında dinin, hırsızlığın, ırkçılığın ve siyasetin belirleyici olması çok tehlikeli bir durum” diyor. “Bu yüzden bu alana da müdahale etmemiz şart oldu. Daha şimdiden faşist ve Fethullahçı güruhu rahatsız etmeyi başardık, bence bu başlangıç için hiç de fena değil” diyen Arda, Türkiye’de bağımsız ve özgür düşünceli bir kültürel ortamın gelişmesi için metalciler olarak ellerini taşın altına koymaya devam edeceklerini ve kültürel alandaki yozlaşıya teslim olmayıp ilerici güçlerle dayanışma içerisinde kalacaklarını belirtti.

İlk sayısında Sergen Yalçın’ı kapak yapmalarına rağmen Beşiktaşlı olmayan futbolseverlerin de dergiye ilgi gösterdiğini söyleyen Arda, kapak tasarımını yapan arkadaşlarının Fenerbahçeli, editörlerinin ise Dersimsporlu olduğunu söyleyerek “faşizme, zorbalığa ve din taassubuna karşıyız ama kardeşliği, centilmenliği, iyi futbolu destekliyor ve haysiyetli tüm oluşumlara sempatiyle bakıyoruz.” diyor.

DeliKasap Dergi’ye abone olarak siz de bağımsız yayıncılığa destek olabilir, Şampiyon Spor Kültürü Mecmuası, TR!P Bilim Sanat Dergisi, DeliKasap Hard Rock Mecmuası gibi özgün yayınların hayata geçmesine katkı verebilirsiniz:

https://www.delikasap.org/urun/abonelik-iki-yillik/
Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın