37 YILDIR BİTMEYEN KIZGINLIK VE SERTLİĞİ CORONA BİTİREMEZ!

Thrash Metal türünde yaptığı albümlerde bir an bile bu türün dışına çıkmayan nadir gruplardan biri onlar… Testament her albümde Thrash Metalin sınırlarını zorlayıp farklı tınıları da hissettiren bir grup. Titans of Creation albümünü bu yılın ilk çeyreğinde çıkardılar. Kendi tertipleri bir bir sahneden ayrılırken, Testament hala Hayvansı Thrash Metal konusunda dünyadaki yerini koruyor ve bu albümde de sertlik seviyesi ve komplike hali yine belirli bir seviyenin üstünde tutmayı başarmışlar.

Albüme derinlemesine bakınca taramalı bir tüfek gibi geri çekilmeden, saklanmadan ve çok sert bir şekilde ilerliyor diyebiliriz. 12 parçalık bir albümü ikiye bölersek özellikle ilk 3 şarkısı belki de thrash tarihine adını altın harflerle yazdırabilecek kalibrede nadide bir Testament eseri. Albümdeki Dream Deceiver ile, Old School Metali hatırlamak isteyen herkesi gaza getirebiliyorlar. Albümdeki parçalar “ben taş gibiyim” diye bağırıyorlar; zerre bozmadan 37 yıldır bu piyasada olan bir grup sonuç olarak. Albüm, kapağından ve isminden de tahmin edebileceğiniz gibi mitolojik öğelerle dolu.

Albümü benim açımdan taşıyan parçalar ise Curse of Osiris, Children of the Next Level, WWIII, Code of Hammurabi, İshtar’s Gate’dir. Tekrar tekrar parçaları dinleyince yaşlarına inanmak istemiyor insan. 30 yıllık müzik kariyerlerinde öfkeleri asla bitmeden devam ediyor ve bize de buradan “Çok yaşa Testament” demek kalıyor.

Albümden hemen sonra Covid-19 testi pozitif çıkan Chuck Billy abimize tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz… Ne badireler atlattı o…

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın