Komünizm hayaleti heavy metal kültüründe can buldu

Amerikan heavy metal kültürü semalarında bir hayalet dolaşıyor – Komünizm hayaleti. Avrupa’nın ve Amerika’nın tüm eski heavy metal güçleri bu hayalete karşı kutsal bir sürgün avı için ittifak halindeler, Slayer ile Kiss, Megadeth ile Metallica, Fransız radikalleri ile ABD polisleri.

Heavy metal dünyasında çığlık çığlığa komünist diye saldırılmayan hiçbir rock grubu var mı? Daha ilerici gruplara olduğu gibi, gerici rakiplerine de damgalayıcı bir komünizm suçlamasıyla karşılık vermeyen hiçbir metal grubu var mı?

Bu gerçeklikten iki şey çıkıyor.

Komünizm, artık tüm Amerikan metalinde bir güç olarak kabul edilmiştir.

Komünistlerin, bakış tarzlarını, amaçlarını ve eğilimlerini tüm festivallerde açıkça ortaya koymaları ve Komünizm hayaleti masalının karşısına bir heavy metal manifestosuyla bizzat çıkmalarının tam zamanıdır.

Bu amaçla en değişik milliyetlerden Komünistler Amerika’da toplandılar ve İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Flamanca ve Danimarka dilinde yayınlanmak üzere aşağıdaki manifestoyu oluşturdular:

“Public Enemy, Cypress Hill ve Rage Against The Machine olarak güçlerimizi birleştirdik. Kapitalizme karşı heavy metal’in kızıl bayrağını yükseltiyoruz; YUMRUKLAR HAVAYA!

Biz, Prophets Of Rage’iz ve rock dünyasında solun bayrağını indirmemeye kararlıyız.”

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın